Czym są prohormony?

Prohormony to mocne substancje pobudzające anabolizm, które były omawiane przez wiele lat. Popularne zostały w 1990 roku, przede wszystkim dzięki osobom, takim jak chemik Patrick Arnold. Prohormony są cząsteczkamii prekursorowymi prawdziwych hormonów (prekursor – substancja wyjściowa, cząsteczka, z której powstaje w procesie przemiany chemicznej produkt końcowy, np. hormon). W tym miejscu trzeba przypomnieć o tym, że te substancje nie są sterydami anabolicznymi! Biorąc pod uwagę, że prohormony nie zostały ujęte w ustawie,  stworzyły one część integralną przygotowań sportowych dla wielu sportowców. Dzięki ich skutkom potrafili zwiększyć wydolność bez postępowania ryzyka łamania prawa, lub konsekwencji antydopingowych i moralnych.


Prohormony oznaczają małe ryzyko dla zdrowia i nie przynoszą prawie żadnych skutków ubocznych. Ich pierwotną funkcją jest wzmacnianie i poprawianie hormonów, które już istnieją w organizmie. Znaczący problem powstał w grudniu 2014 roku, kiedy została przyjęta ustawa zabraniająca sprzedaż i handel prohormonami w Stanach Zjednoczonych. My, jako jedyni w Polsce i w jej okolicy proponujemy te unikalne produkty w jedynym celu, którym jest wypełnienie Twojej wizji idealnej figury i sprawienie, by stała się ona rzeczywistością. Nasz zespół ekspertów powstał z aktywnych sportowców zajmujących się różnymi gatunkami sportu, trenerów osobistych i konsultantów.  Zapewnimy ci 100% komfortu przy zakupach, tak samo doradzimy podczas dokonania wyboru z naszej oferty.


Prohormony – Zamienniki sterydów i anabolików?

 

Te pierwsze dodają organizmowi hormony, natomiast prohormony tego nie robią. Wzmacniają  i powiększają one już istniejące hormony. Oznacza to, że skutki prohormonów można porównać ze sterydami, natomiast z punktu widzenia naruszenia zdrowia są one bardziej odpowiednim wyborem. Jeżeli Twoim celem jest budowanie masy mięśniowej, siły, lub chcesz przygotować się do formy, prohormony stanowią złoty środek w suplementacji sportowej.


Kto może stosować prohormony?

 

Kulturyści, sztangiści, armwrestlerzy, zawodnicy MMA, hokeiści, a nawet szachiści mogą spożywać prohormony. Ci, którzy je stosują, dążą zazwyczaj do budowania masy mięśniowej, powiększenia siły mięśni, polepszenia wytrzymałości, obniżenia stężenia tłuszczu lub przyspieszenia procesu regeneracji. Niektóre produkty pomogą ci nawet lepiej się koncentrować i polepszyć ukrwienie mięśni, nie tylko podczas treningu, ale także długo po nim. Jeżeli występuje u ciebie jakaś choroba, polecamy skonsultowanie stosowania prohormonów z lekarzem. Znajdź lekarza sportowego, który poda ci aktualne informacje o suplementach żywnościowych. 

 
Od jakiego wieku można stosować prohormony?

 

Granica ogólna polecanego stosowania prohormonów w USA jest to 21 lat, a to z jedynego powodu. Do osiągnięcia tego wieku życia organizm się rozwija, hormony osiągają największe poziomy. Według ostatnich badań naukowych, gdzie testowane zostały skutki prohormonów na grupie ludzi w wieku 21 lat potwierdziło się, że  stosowanie w niższym wieku życia nie ponosi ze sobą żadnych ryzyk zdrowotnych lub negatywnego wpływu na naturalny poziom testosteronu i innych hormonów. Oprócz tego badania dowiodły, że już naturalnie wysoki poziom hormonów zwiększył się podczas stosowania prohormonów jeszcze bardziej i dlatego osoby badane osiągały dużo lepsze wyniki w formie widocznego wzrostu masy mięśniowej i siły.


Jaki prohormon jest najlepszy?

 

Najlepszy prohormon zmienia się w zależności od Twoich celów i oczekiwań. Często otrzymujemy pytanie, który prohormon jest najsilniejszy na świecie? W tym wypadku odpowiemy pytaniem – co jest Twoim celem? Klienci chcą przede wszystkim zyskać na masie mięśniowej, czyli mają kilka możliwości do wyboru. Możesz sobie zakupić produkt, który zawiera jeden prohormon, lub produkt kompleksowy, zawierający dwa i więcej prohormonów. Jest oczywiste, że produkt kompleksowy będzie silniejszy. Tutaj owszem obowiązuje przepis, jeżeli będziesz stosować prohormony po raz pierwszy, polecamy ci do pierwszego cyklu stosować produkt zawierający jeden prohormon. Halodrol, Epistane lub Trenavar. Doświadczonym klientom polecamy  następujące kombinacje dwóch prohormonów: DMZ i Trenavar.


Jaka jest optymalna długość cyklu?

 

Nasz zespół, który powstał z doświadczonych aktywnych kulturystów i sportowców poleca cykle trwające 30 dni. W wyjątkowych przypadkach, jeżeli jesteś zaawansowanym sportowcem i użytkownikiem prohormonów, możesz ten okres wydłużyć o 15, czyli na 45 dni.  Nie polecamy przekraczać tego okresu. Polecamy natomiast po każdym cyklu stosować PCT (Post Cycle Therapy) jak również specjalne środki pobudzające regenerację wątroby.