SARM

Co oznacza SARM (selektywne modulatory receptora androgenowego, z języka angielskiego:  S- Selective, A - Androgenic, R- Receptor, M- Modulators)

To po prostu coś, co jest w stanie wesprzeć wzrost Twojej masy i siły mięśniowej w sposób normalny, androgeniczny bez żadnych negatywnych skutków, nie tak jak w przypadku AS. Jeśli mielibyśmy je scharakteryzować w jednym zdaniu, to byłyby to substancje, które mają, co najmniej taki sam lub większy efekt niż AAS, chociaż z niższym androgennym skutkiem. Ich efekty są tak silne, a adhesywność jest tak niska, że ​​w najbliższej przyszłości leki z kategorii SARM mogą zastąpić substancje anab. stosowane w lekach.


Historia SARM
 

Odkrycie SARM było naprawdę znaczącym przełomem w środowisku naukowym. Datuje się je na rok 1998. SARM początkowo badano wyłącznie z powodów medycznych, jako bezpieczniejszą alternatywę dla medycznych AS. Zgodnie z ich wybiórczym działaniem, SARM nie powoduje takich efektów adhezyjnych, jak AAS (steroidy androgenno-anaboliczne). Najczęstszym problemem z leczeniem androgenicznym (hormonalna terapia substytucyjna) jest ograniczona dostępność bezpiecznych związków. Ostatecznym celem badań w tej dziedzinie było ustalenie, które związki mogą być stosowane jako leki alternatywne w terapii substytucyjnej. Ich pierwszym zastosowaniem było leczenie pacjentów z dystrofią mięśniową i osteoporozą.


Efekty stosowania SARMów
 

SARMy są powiązane z receptorami mięśni i kości, w których rozpoczynają anaboliczne mechanizmy. Oznacza to, że mają bezpośredni wpływ na wzrost tkanki mięśniowej i kostnej. Radykalna różnica w porównaniu z AAS polega na tym, że SARM są związane tylko z określonymi receptorami (selektywnie). Dlatego też istnieje minimalny stopień pojawienia się negatywnych skutków, w niektórych typach SARM ryzyko to wynosi zero. Ich proporcja anab.-androgeniczna jest niesamowita! W liczbach oznacza to 10: 1, a w przypadku testosteronu tylko 1: 1. Dlatego SARM staje się idealną alternatywę dla AS. To, że ich siła jest większa, a stosowanie jest bezpieczne, czyni te substancje bezkonkurencyjnymi.
 

Najpopularniejsze SARMy
 

• Ostarine,

• Ligandrol,

• Ibutamoren,

• Epikatechin,

• Andarine

• i inne.

 
Zagrożenia związane z używaniem AAS
 

Przyjmowanie AAS w celu zwiększenia masy mięśniowej, siły lub definicji mięśni, może spowodować ryzyko negatywnych efektów adhezyjnych. AAS ma szkodliwy wpływ na: wielkość gruczołu krokowego, płodność, rozwój trądziku, wypadania włosów, obniżenie naturalnego poziomu testosteronu, zmniejszenie rozmiaru jąder, pojawienie się ginekomastii lub pogorszenie stanu zdrowia wątroby i serca. Nie wspominamy o konsekwencjach spowodowanych niewłaściwą aplikacją.

SARMy minimalizują zagrożenia, a ich przyjmowanie nie powoduje prawie żadnego ryzyka. Pomimo tego, iż wiele już napisano o SARM, to ciągle nie posiadamy dzisiaj żadnego produktu, który byłby w cyklu i był stosowany na pacjentach.

Wymienimy teraz kilka substancji wchodzących w skład różnych suplementów diety dostępnych w Internecie.


Co to jest ostarine (Ostaryna)?
 

Ostarine jest substancją z kategorii SARM, jest bardzo anab. a jej efekty są porównywalne z AS-primobolanem. Użytkownicy zauważają wzrost masy mięśniowej i pozytywny wpływ na stawy i kości. Dużą wadą AAS jest fakt, że są przekształcane w DHT lub estrogen. Ostarine nie zmienia się w DHT. Substancja ma olbrzymi potencjał, jeśli chcesz uzyskać imponującą maskulaturę, ponieważ ma silnie anab. wpływ na tkankę mięśniową i jej wzrost. Wystarcza na cykl 4 - 6 tygodni. Wszystko to bez ryzyka uszkodzenia zdrowia!


Ligandrol
 

Ligandrol również należy do grupy SARM. Wpływa na receptory androgeniczne o wysokim powinowactwie. Znak S w słowie SARM oznacza selektywny. Jeśli mielibyśmy wyjaśnić to słowo, chodzi o to, aby wiązać się preferencyjnie z receptorami mięśni i kości. Ligandrol jest wielokrotnie silniejszy w porównaniu z ostarine. W dostępnej literaturze możemy przeczytać o pięciokrotnie większej sile! Jego głównym zastosowaniem medycynie jest pomoc pacjentom w utrzymaniu i wzmocnieniu masy mięśniowej, przy jednoczesnym braku modyfikacji diety. Podobnie jak w przypadku innych produktów należących do kategorii SARM, ligandrol ma niskie ryzyko wpływu na wątrobę, prostatę lub rozwój trądziku.

Ligandrol jest odpowiednim produktem do przedkonkursowych preparatów kulturystów, ponieważ jest w stanie zmniejszyć tłuszcz przy równoczesnym wzroście masy mięśniowej. W tym aspekcie jest to cecha pozytywna, którą docenią sportowcy. Podstawowa dawka ligandrolu wynosi 10 mg na dobę, jeśli jesteś na poziomie początkującym, to dawka powinna wzrosnąć do 20-22 mg. Dużym pozytywem jest fakt, że sportowcy odnotowali imponujący przyrost masy mięśniowej bez radykalnej modyfikacji diety lub treningu.

Jak wspomniano powyżej, ligandrol jest wielokrotnie silniejszy niż inne substancje SARM. Należy się jednak liczyć z bardziej krytycznymi opiniami. W literaturze można przeczytać o przypadkach niewielkiego średniego spadku poziomu testosteronu. Problem polega na tym, że dziesiąta podstawowa dzienna dawka dla początkującego (1 mg) może obniżyć poziom cholesterolu HDL, co może przynieść negatywne konsekwencje dla układu sercowo-naczyniowego. Z drugiej strony przynosi minimalne ryzyko uszkodzenia wątroby i nie wykazuje aktywności estrogenowej.

Typowe wyniki przyjmowania ligandrolu, wzrost jakości masy mięśniowej przy jednoczesnym zmniejszaniu zawartości tłuszczu.


Ibutamoren
 

Ibutamoren jest substancją mającą główną zaletę: skutecznie wpływa na wydalanie gh. Chociaż ten lek nie jest powszechnie dostępny w aptekach, w przyszłości mogą go stosować osoby, które mają problemy z niskim poziomem gh, a więc szczególnie dzieci i starcy. Ciekawostką jest odkrycie, że ibutamoren znacząco wpływa na poziom tłuszczu w organizmie.

Jeśli chcemy pisać o pozytywnych cechach ibutamoren, to powinniśmy wspomnieć o podwyższeniu poziomu gh i IGF-1 już w pierwszym tygodniu po rozpoczęciu używania. To z pewnością wiąże się ze wzrostem masy mięśniowej. Ważniejsze jest to, że ibutamoren znacząco poprawia procesy regeneracyjne w organizmie. Z treningu zwiększa się ukrwienie i napięcie mięśni. Poprawia sen i głębokość, pozytywnie wpływa na opróżnianie przewodu pokarmowego.

Z dostępnych informacji wynika, że ​​optymalna dzienna dawka wynosi maksymalnie 30 mg na dzień. Wydaje się, że wyższa dawka nie musi przynosić wyższej wydajności substancji. Jego okres półtrwania wynosi jeden dzień, więc można go przyjmować raz na 30-60 minut przed snem. W zależności od długości użytkowania i wielkości serwowania mogą przynieść następujące efekty adhesywne:

• zatrzymywanie wody w ciele,

• zmniejszenie poziomu test,

• wzrost poziomu prolaktyny,

• nieznacznie może wpływać na poziom cholesterolu HDL.

Wpływ przyjmowania ibutamoren dla poziom IGF-1


Epikatechina
 

To flawonoid, który można znaleźć w ziarnach kakao i zielonej herbacie. Efekty zdrowotne epikatechiny znane są od wieków, chociaż ostatnie badania wykazały, że ten flawonoid może być korzystny w leczeniu utraty masy mięśniowej. Dlaczego tak jest? Epikatechina działa jak inhibitor miostatyny. Krótko mówiąc, miostatyna jest genem w ludzkim ciele, który mówi, ile mamy mięśni. W przeszłości naukowcy odkryli blokery miostatyny i był to znaczący przełom w dopingu genetycznym. Jeśli jest niewielka ilość miostatyny, mamy więcej mięśni i odwrotnie. Jego blokowanie jest na swoim miejscu. Z wyjątkiem bezpośredniego wpływu na wzrost masy mięśniowej, epikatechina ma kolejne ważne cechy dla zdrowia:

• zmniejsza ryzyko rozwoju problemów sercowo-naczyniowych,

• zwiększa zdolność załadunkową,

• zwiększa angiogenezę (wytwarzanie naczyń krwionośnych)

Optymalna dawka dzienna to 300 - 600 mg epikatechiny. Może być przyjmowana bez ograniczeń przez cały rok. Epikatechina jest substancją, która według naukowców może konkurować z penicyliną. Według najnowszych badań jest tak ważna dla organizmu człowieka, że ​​powinna być zawarta w witaminach. Produkt z Epicatechin od BlackStoneLabs można kupić tutaj:


SARM i kulturystyka
 

Istnieje wiele powodów, dla których kulturyści powinni przyjmować te substancje.

• SARM-y są odpowiednie dla tzw. Hardgainerów, dla osób, które bardzo ciężko przybierają na wadze.

• Wpływwają na równoczesna redukcję tkanki tłuszczowej i przyrost masy mięśniowej.

• Poza tym SARM są idealnym wyborem na preparaty przedkonkursowe, gdyż poprawiają spalanie tłuszczu i wspomagają odporność organizmu na utrzymanie masy mięśniowej.

• Następną opcją użycia SARM są tak zwane cykle pomostowe. SARM pomagają utrzymać nabytą masę i siłę również poza cyklem AS, dzięki czemu można rozpocząć kolejny cykl od zupełnie innej pozycji wyjściowej.

Typowe wyniki stosowania ostaryny - wzrost masy mięśniowej i redukcja tkanki tłuszczowej.