Szybka budowa masy mięśniowej - jakie brać prohormony?

Ponieważ prohormony (dalej PH) są osobną kategorią, można wśród nich znaleźć produkty przeznaczone do budowania masy mięśniowej, redukcji tkanki tłuszczowej  oraz produkty PCT. Ogromną zaletą jest to, że wielu producentów PH wytwarza produkty złożone (Warrior Labs, UG-pharma), co oznacza, że zawierają one dwa lub więcej rodzajów PH. To zwiększa ich siłę - nie potrzebujesz niczego więcej, po prostu bierzesz swoją dzienną dawkę. W porównaniu do sterydów anabolicznych, PH są od dwóch do czterech razy silniejsze.

 

Czym właściwie są prohormony i jak działają?

 

Prohormony są specjalnie produkowane przez amerykańskich i brytyjskich ekspertów od żywienia. Zostały stworzone do budowy masy mięśniowej, skrócenia czasu potrzebnego do regeneracji tkanki mięśniowej i zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej. Duża liczba osób błędnie postrzega te produkty jako sterydy przez ich nazwę. Prohormony są substancjami, które są prekursorami naturalnych, wytwarzanych przez nasze ciało hormonów. PH jest przekształcane w hormony w organizmie, ale różnica polega na tym, że hormony te wówczas są produkowane w takiej ilości, jaka jest potrzebna w tym momencie. W przypadku stosowania sterydów anabolicznych nie mamy takiego naturalnego ograniczenia, co może prowadzić do bardzo negatywnych skutków ubocznych.

 

Jakie PH są odpowiednie dla początkujących?

 

Obecnie na rynku istnieje ogromna liczba produktów różniących się mocą działania. Jeśli nie masz doświadczenia z PH, zalecamy rozpoczęcie od produktu zawierającego jeden składnik. Ważne jest, aby pamiętać, że PH mają różne działanie i dlatego mają różne poziomy hepatotoksyczności (toksyczności dla wątroby). Nasz zespół sportowców i doradców żywieniowych zaleca produkty Epistane dla początkujących.

 

Epistane – są to produkty idealne dla początkujących. Szybki i skuteczny wzrost masy mięśniowej zachodzi przy minimalnym ryzyku wystąpienia działań niepożądanych. Epistane jest znacznie słabszym PH niż inne suplementy tej kategorii, ale przyrost mięśni po stosowaniu tych prohormonów jest trwały i skuteczny. Zazwyczaj osiąga się przyrost o 3-4 kg masy mięśniowej bez niepotrzebnego zatrzymywania wody.

 

Produkty zawierające Epistane:

 

Vengeance


Epivar

 

Produkty zawierające Epistane dla doświadczonych sportowców:

Spartan

Tren6


Titan

Viking


Jaki jest najbardziej odpowiedni czas cyklu i PCT?

 

Często dostajemy pytania o to, jakie PH są najlepsze do pozyskiwania masy mięśniowej lub rzeźby. Najczęstsze pytania odnoszą się jednak do długości cyklu i PCT. Zalecamy cykl długości 30 dni, aby wyeliminować ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych. 30 dni to wystarczająco dużo czasu, by działanie PH w twoim organizmie zaczęło przynosić skutki. Na przykład, jeśli weźmiesz Vengeance, masz 60 kapsułek w paczce. Podziel opakowanie na 30 dni - wychodzą 2 kapsułki dziennie. Zażywaj więc jedną rano i jedną wieczorem.

 

PCT, jak stosować i kiedy?

Według badań, przeprowadzonych w US, stwierdzono, że bardzo niewiele osób przywiązuje uwagę do PCT (Post Cycle Therapy). Jak sama nazwa wskazuje, jest to terapia - leczenie organizmu. Dlatego nigdy nie należy lekceważyć tej fazy. PCT jest okresem po zakończeniu cyklu PH lub cyklu sterydowego, kiedy konieczne jest przywrócenie gospodarki hormonalnej organizmu do równowagi i wspieranie aktywności wątroby. Kulturystów i sportowców do wspierania zdrowia wątroby w tym okresie zachęcamy do stosowania takich substancji jak: Mesterolone, tamoksyfen, klomifen, clenbuterol lub hormon HCG oraz suplementy Flavobion, Lagos, Essentiale Forte. Teraz powróćmy do stwierdzenia: "bardzo niewiele osób przywiązuje uwagę do PCT". Powody są proste: wysoki koszt produktów PCT oraz pozorna nieistotność tego okresu, ponieważ nie dotyczy on wzrostu mięśni. Takie myślenie jest bardzo błędne. Pozwolimy sobie przytoczyć tutaj krótką historię:

 

"Było dwóch przyjaciół, którzy po raz pierwszy przeszli na trening PH. Pierwszy, nazwijmy go Marcin, przybrał 10 kg. Drugi, Daniel, przybrał tylko 8 kg. Ponieważ Marcin nie lubił wydawać pieniędzy, nie kupował produktów PCT, więc stracił 7 kg po odstawieniu PH. Daniel dzięki produktom PCT, na które przeznaczył pieniądze, stracił tylko 1 kg. W podsumowaniu oznacza to, że Daniel przybrał 7 kg mięśni, a Martin tylko trzy - tylko dlatego, że nie stosował PCT."

 

Zastosuj PCT natychmiast po zakończeniu cyklu. Jeśli weźmiesz ostatnią kapsułkę PH w niedziele, już w poniedziałek weź PCT. Dlaczego PCT jest tak ważny?

 

Podczas cyklu PH w ciele zmniejsza się poziom androgenów. Ciało, aby zrekompensować ten spadek i spróbować zrównoważyć poziomy hormonów, zaczyna nadprodukować estrogen. Cykl PCT pomaga przywrócić równowagę gospodarki hormonalnej oraz naturalny poziom testosteronu szybciej.

 

Jakie PH powinieneś wziąć, aby osiągnąć jak najlepsze efekty?

 

Jeśli jesteś doświadczonym sportowcem, zalecamy wypróbowanie wieloskładnikowego PH. Efekty, które dają te składniki, są związane z wysokiej jakości żywnością i treningiem na najwyższym poziomie. Polecamy produkty zawierające następujące substancje:

 

DMZ - jest złożoną strukturą molekularną. Według badań klinicznych wykazano, że ma takie same efekty w budowie mięśni jak testosteron. Niektórzy użytkownicy DMZ zyskali 5-10 kg masy mięśniowej podczas jednego cyklu.

 

Produkty zawierające DMZ:

Titan


Demonize

Savage


Spartan

Trenavar - jest jedynym prohormonem, który przekształca się w wątrobie w trenbolon, a nie w znacznie słabszy dienolon. Konwersja do trenbolonu jest wysoka, więc efekty są niezwykle silne. Dzięki trenavar zbudujesz same mięśnie o ekstremalnej twardości. Zapewni on również przyspieszoną utratę tłuszczu i lepsze krążenie krwi.

 

Produkty zawierające trenavar:

Viking

Demonize

Epivar


Tren-war

Tren6


Metylstenbolon / MAX LMG - są najbardziej ekstremalnymi składnikami do budowania masywnej masy mięśniowej na naszej planecie. Jeśli Twoim celem jest uzyskanie hardcorowej masy, wybierz produkty zawierające tylko te dwa składniki! Uwaga, tylko dla prawdziwych wojowników.

 

Produkty zawierające Methylstenbolon / MAX LMG:

Bedlam

Titan

Savage

Spartan


Krótkie podsumowanie najważniejszych informacji.

 

  1. PH nie są sterydami. Są to substancje będące prekursorami prawdziwych hormonów. Ich produkcja z substancji PH jest ograniczona przez zapotrzebowanie organizmu.

  2. Użyj PH w cyklach. Ogólne zalecenia to 30 dni, co stanowi połowę czasu w porównaniu z cyklem steroidowym.

  3. Bierz kilka dawek w ciągu dnia.

  4. Po każdym cyklu, jeśli to konieczne, sięgnij po PCT (Post Cycle Therapy). Rozpocznij dzień po zakończeniu cyklu.

  5. Postępuj zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Jeśli jesteś początkującym, wybierz PH jednoskładnikowy, jeśli masz doświadczenie z PH lub steroidem, zalecamy sięgnąć po zawierające dwa, lub więcej składników lub połączenie dwóch różnych produktów.

  6. PH może Ci pomóc tylko w połączeniu z wysokiej jakości odżywianiem i wydajnym treningiem. Nie oczekuj cudów, jeśli nie stymulujesz swojego ciała poprzez trening i zaniedbujesz dietę.


 

Maksymalizacja efektów PH


Efekty samego PH są wystarczająco silne. Istnieją jednak zalecenia, które pomogą ci uzyskać jeszcze szybszy przyrost masy mięśniowej. Korzystanie z PH przyniesie ci znacząco lepsze efekty, jeżeli zastosujesz się do naszych porad:

 

1. Wystarczające odżywianie - (wysokiej jakości białko, węglowodany i tłuszcze).

Białka: Zalecamy spożywanie co najmniej 2 g na kilogram wagi. Wybierz najlepsze źródła białka, takie jak mięso z kurczaka i indyka, ryby, jajka, wołowina i produkty mleczne.

Węglowodany: Ich ilość zależy od indywidualnego usposobienia danej osoby i od celów, które chce osiągnąć. Jednak ogólnie, jeśli chcesz budować mięśnie, spożywaj od 4 do 8 g węglowodanów na kilogram masy ciała. Najlepiej jest pozyskiwać je z płatków owsianych, ryżu, ziemniaków, makaronu, chleba pełnoziarnistego, warzyw i owoców.

Tłuszcze: Ich konsumpcja jest równie ważna. Tłuszcze odgrywają ważną rolę w produkcji hormonów i wchłanianiu niektórych witamin. Spożywaj oliwę z oliwek, ryby morskie, orzechy.

 

2. Odpowiednia suplementacja - możesz również dodać suplementy do cyklu PH. Polecamy białka serwatkowe, złożone aminokwasy, glutaminę i BCAA.

Białka są najważniejszymi substancjami w twojej diecie, a suplementy pomogą ci wprowadzić je do twojego organizmu w wystarczającej ilości. Ponieważ PH przekształca się w hormony, zdolność organizmu do syntetyzowania białek wzrasta. Kombinacje PH i suplementów są prawie nieograniczone.

 

3. Trenuj rozważnie - Podziel rok ćwiczeń na mniejsze części. Polecamy przeczytać artykuł "Periodyzacja treningu”.

Szczególnie młodzi ludzie trenują za dużo. Spędzają godziny na siłowni, czym wyniszczają organizm. To prawda, że ​​dzięki PH możesz trenować mocniej i dłużej, ale musisz dostosować trening do swoich celów i możliwości.

 

4. Dbaj o stawy - tutaj możemy zastosować proste motto: "Jesteśmy tak silni, jak nasze najsłabsze ogniwo".

W tym przypadku najsłabszym ogniwem są stawy i ścięgna. Brak przykładania odpowiedniej uwagi do stawów może skutkować ich nadwyrężaniem lub uszkodzeniem. Będzie to poważną szkodą dla twojego zdrowia.

 

5. Regeneracja - dzięki PH twoja regeneracja zostanie przyspieszona. Mimo to ważne jest by dostarczać organizmowi odpowiednią ilość snu i relaksu.


Czy mogę zażywać PH wraz z suplementami?

 

Oczywiście! Korzystanie z PH i suplementów naraz tworzy niezwykle silną kombinację. Masz niemalże nieograniczone możliwości w ich łączeniu. Jedynie warto ponownie rozważyć ich kombinację, gdy połączymy dwa produkty zawierające kofeinę. Ponieważ PH działają podobnie do sterydów anabolicznych, najważniejsze jest przyjmowanie preparatów białkowych ze względu na ich zwiększoną syntezę podczas cyklu.