Sarm

Produkty typu sarm na rynku odżywek i suplementów diety pojawiły się stosunkowo niedawno, jednak zdążyły już wywołać duże zaciekawienie zarówno wśród doświadczonych sportowców, jak i początkujących kulturystów. Efekty uzyskiwane przy ich pomocy określane są jako zbliżone do działania sterydów, jednak ich przyjmowanie nie niesie za sobą ryzyka szkodliwości dla zdrowia organizmu. Suplementacja sarm nie tylko wspomaga anabolizm mięśniowy, ale dodatkowo przyspiesza proces spalania tkanki mięśniowej i wspiera układ kostny. To doskonały wybór dla najbardziej wymagających sportowców, którzy cenią sobie ponadprzeciętne działanie bez obawy o negatywne skutki dla zdrowia.

 

Czym są SARM? Sarmy, inaczej selektywne modulatory receptora androgenowego, to związki chemiczne o silnym działaniu anabolicznym i androgennym. Co ważne, produkty tego typu nie mają charakteru steroidowego. Do ich właściwości należy oddziaływanie na receptory androgenowe, które biorą udział w procesach budowy tkanek organizmu. Sarmy mają za zadanie pobudzić i przyspieszyć powstawanie nowych tkanek. Oprócz udziału w procesach budowania masy mięśniowej, sarmy mają także duże znaczenie dla układu kostnego. Dzięki pozytywnemu wpływowi na mineralizację kości, suplementacja sarm wspiera budowę i usprawnia funkcjonowanie szkieletu. Ta właściwość jest często pomijana przez wielu amatorów sportów siłowych. W przypadku intensywnych planów treningowych, układ kostny w szczególności narażony jest na uszkodzenia i występowanie niedoborów składników, które są odpowiedzialne za jego prawidłowe funkcjonowania.

 

Wszystkie produkty typu sarm charakteryzują się podobnym oddziaływaniem na organizm, jednak w zależności od pożądanych efektów i wyznaczonych celów treningowych, możesz zdecydować się na takie preparaty, które są dedykowane w określonym stadium planu treningowego. Jeżeli jesteś w trakcie budowania masy mięśniowej i chcesz dodatkowo przyspieszyć budowę muskulatury, najlepszym wyborem będzie suplementacja sarm na masę. Do produktów tego typu zaliczać będziemy te sarmy, które skupiają się na procesie powstawania nowych włókien mięśniowych, nie zaś na sile i wytrzymałości fizycznej. Najlepsze preparaty sarm na masę to LGD 4033, Rad 140 i Andarine S4. Osoby będące w fazie redukcji, powinny z kolei zwrócić uwagę na sarmy, które nie tylko wspomogą proces spalania tkanki tłuszczowej, ale dodatkowo przyczynią się do rozbudowy beztłuszczowej masy mięśniowej. Najlepsze produkty sarm na redukcję to MK 677, GW 1516, a także SR 9009.

 

Sarmy na masę przez wiele osób bywają mylone z inną kategorią suplementów, jaką są prohormony. Należy pamiętać, że oba związki charakteryzują się zupełnie odmiennym działaniem na organizm i nie zawsze efekty płynące z ich stosowania będą takie same. Główna różnica pomiędzy oboma preparatami polega na ich oddziaływaniu na układ hormonalny. Podczas gdy prohormony mają za zadanie zwiększyć poziom testosteronu - co ostatecznie wpływa na szybszy przyrost masy mięśniowej - działanie sarmów nie wpływa na poziom hormonów, lecz opiera się na pobudzaniu receptorów odpowiadających za przyrost określonych tkanek.

Nowość ANDARINE S-4 PRO

ANDARINE S-4 PRO Warrior Labs

248.99zł

Epi Cat

Epi Cat Blackstone Labs

218.99zł

HURRICANE

HURRICANE Underground Pharma

228.99zł

Zniżka-15% LGD Elite

LGD Elite Blackstone Labs

278.99zł 237.19zł

Ligabol

Ligabol Warrior Labs

298.99zł

MK Ultra

MK Ultra Blackstone Labs

258.99zł

Zniżka-19% MYOBOL

MYOBOL Warrior Labs

428.99zł 347.49zł

Zniżka-10% NUTRABOL

NUTRABOL Warrior Labs

388.99zł 350.09zł

Ostapure

Ostapure Blackstone Labs

188.99zł

Stenabol

Stenabol Warrior Labs

368.99zł