Amino & BCAA

Aminokwasy rozgałęzione stanowią jedną z najbardziej powszechnych kategorii suplementów diety. Są niezbędnym wyposażeniem każdego sportowca. Sprawdzą się zarówno w przypadku osób początkujących, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią, jak i wśród bardziej doświadczonych osób i zawodowych sportowców. Aminokwasy BCAA mają ogromny wpływ na ilość czasu niezbędną do pełnej regeneracji potreningowej. Ich obecność nie tylko hamuje katabolizm mięśniowy, ale dodatkowo wspiera procesy anaboliczne organizmu. Jest to zatem doskonały preparat dla osób, których celem jest rozbudowa beztłuszczowej tkanki mięśniowej.

 

Aminokwasy BCAA składają się z trzech aminokwasów egzogennych: leucyny, izoleucyny i waliny. W zależności od produktu, proporcje tych aminokwasów mogą się od siebie różnić. Najpopularniejsze formuły spotykane na rynku to BCAA w stosunku 2:1:1, 4:1:1 oraz 8:1:1 (odpowiednio leucyny, izoleucyny i waliny). Badania dowodzą, że najlepsze efekty daje stosowanie BCAA w pierwszej z wymienionych konfiguracji, a zatem 2:1:1. Takie proporcje poszczególnych składników są gwarancją maksymalnego działania antykatabolicznego i pro-anabolicznego.

 

Podczas intensywnego wysiłku włókna mięśniowe nieustannie ulegają mikrouszkodzeniom. Aby efektem tych procesów był przyrost masy mięśniowej, niezbędna będzie odpowiednia suplementacja. Aminokwasy przed treningiem pozwolą Ci wykonywać dłuższe i cięższe treningi. Ich obecność zmniejsza odczuwanie zmęczenia podczas wysiłku i pomaga w przezwyciężaniu ospałości. Aminokwasy po treningu mają ogromy wpływ na budowanie masy mięśniowej oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Aminokwasy BCAA jako jedyne nie wymagają metabolizmu w wątrobie, przez co niemal natychmiast trafiają do mięśni. Ma to szczególne znaczenie po zakończonym treningu, kiedy zwiększa się zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze.

 

Aminokwasy pomagają także w utrzymaniu dodatniego bilansu azotowego. Jakie to ma znaczenie dla naszych mięśni?

 

Można powiedzieć, że dodatni bilans azotowy to warunki, sprzyjające rozrastaniu się mięśni. Utrzymywanie dodatniego bilansu azotowego nie tylko zwiększa zdolność do przyswajania białek, ale dodatkowo ogranicza poziom kortyzolu we krwi (inaczej hormonu stresu), którego większe stężenie może doprowadzić do rozpadu wypracowanej tkanki mięśniowej. Co ciekawe, wzrost poziomu kortyzolu wcale nie musi być uwarunkowany sytuacjami stresowymi z życia codziennego. To właśnie podczas wyczerpujących treningów, jego stężenie we krwi może gwałtownie wzrosnąć, powodując tym samym zaburzenia gospodarki hormonalnej.

 

Na rynku dostępnych jest wiele różnych odmian BCAA. W zależności od preferencji, możesz wybrać aminokwasy w tabletkach lub ich sproszkowaną formę. Warto zwrócić uwagę w szczególności na aminokwasy BCAA w tabletkach, których skład bardzo często wzbogacony jest między innymi o niezbędny kompleks witamin i minerałów. Aminokwasy BCAA w formie proszku występują zarówno w wersji naturalnej, jak i smakowej. Te drugie -   po połączeniu z wodą - dadzą Ci pyszny napój okołotreningowy.

ANTICATABOLIC PAK

ANTICATABOLIC PAK 6PAK NUTRITION

68.99zł

Nowość Amino Essence

Amino Essence Warrior Labs

89.99zł

Nowość BCAA + EAA Transport System

BCAA + EAA Transport System Warrior Labs

88.99zł

Nowość BCAA 2:1:1 – VITAMIN COMPLEX

BCAA 2:1:1 – VITAMIN COMPLEX Warrior Labs

83.99zł

Nowość BCAA Amino 2:1:1

BCAA Amino 2:1:1 Warrior Labs

79.99zł

BCAA PAK

BCAA PAK 6PAK NUTRITION

78.99zł

Genius - Beta Alanina Carnogen

Genius - Beta Alanina Carnogen Genius Nutrition

78.99zł

Genius - iAmino

Genius - iAmino Genius Nutrition

98.99zł

Genius – iBCAA

Genius – iBCAA Genius Nutrition

118.99zł