• 5% zniżki dla zarejestrowanych klientów
  • Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 300 zł

Beta Alanina Carnogen

  • Producent: Genius Nutrition
  • Ocena:
  • Opinie: 0
  • Dostępność: W magazynie
  • Zawartość: 300g

Wysokiej jakości, łatwo przyswajalna beta alanina

Cena 79,00 zł

Genius Carnogen to wysokiej jakości, łatwo przyswajalna beta alanina. Oparta na najlepszych i najskuteczniejszych składnikach dorównuje najwyższej klasy farmaceutykom. To wszystko dzięki nowym technologiom opracowanym przez Genius Nutrition oraz systemie jakości NanoPure.

Czym jest beta alanina?

Najprościej rzecz ujmując - aminokwasem, tworzącym karnozynę poprzez połączenie się z histydyną. Ta z kolei występuje w ludzkim organizmie w dosyć sporych ilościach, dzięki temu, że jest regularnie dostarczana poprzez bogatą w białko żywność. Zatem dodatkowa suplementacja beta alaniną sprawi, że synteza karnozyny zostanie nasilona. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ jest to aminokwas odgrywający kluczową rolę podczas podejmowania wysiłku fizycznego.

Karnozyna odpowiada przede wszystkim za redukowanie oraz równoważenie mięśniowych jonów wodorowych. Zawdzięczamy jej między innymi łagodzący wpływ na pH; mięśnie nie są dzięki temu zakwaszane. Zakwaszenie mięśni - jak wiadomo - nie jest niczym przyjemnym dla sportowca. Nie dość, że powoduje ból i zmęczenie; dodatkowo może prowadzić do całkowitego wyczerpania mięśni po treningu oraz ostrej niewydolności mięśniowej. Kwaśne środowisko organizmu sprawia, że ograniczone zostaje wytwarzanie ATP. ATP to trójfosforan adenozyny, który gra rolę nośnika energetycznego, potrzebnego komórce do przechowywania oraz konwersji energii komórkowej dla potrzeb metabolicznych. Odpowiednio niski poziom pH mięśni to gwarancja siły i wydolności podczas treningu. Właśnie w tym celu potrzebna jest beta alanina - aby zachować właściwy stosunek kwasowości w organizmie i sprawić, że wytrzymałość sportowca będzie tak duża, jak tylko to możliwe.

Najważniejsze jest, aby beta alaninę dawkować regularnie. Po upływie miesiąca lub dwóch od rozpoczęcia suplementacji organizm stanie się w pełni nasycony. Efekty okazują się być niezwykle trwałe - poziom beta alaniny spada bardzo wolno.

Warto pamiętać o tym, by w trakcie suplementacji beta alaniną wspomagać się równolegle środkami zawierającymi taurynę. Wszystko z powodu wpływu beta alaniny na spadek poziomu tauryny w organizmie.

© UWAGA OPIS AUTORSKI PROHORMONES.PL - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie PROHORMONES.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) Cena za jeden opis naszego autorstwa wynosi 10 000 zł netto.

Zalecana dzienna porcja: 1/3 miarki (2.5g) wymieszać w 150ml wody i spożywać 10 minut przed treningiem. Nie przekraczać 1 miarki dziennie.

Podobne produkty

BCAA 2:1:1 – VITAMIN COMPLEX
BCAA 2:1:1 – VITAMIN COMPLEX Warrior Labs

Kompleks witamin od Warrior Labs

84,00 zł

BASE BCAA 2:1:1
BASE BCAA 2:1:1 FitMax

Najwyższa jakość aminokwasów BCAA - 100% zawartości

39,00 zł

BCAA + Glutamine 600g
BCAA + Glutamine 600g FitMax

Stworzony z myślą o osobach chcących uzupełnić swoją dietę o aminokwasy

75,00 zł

BASE L-Glutamine 4000
BASE L-Glutamine 4000 FitMax

BASE L-Glutamine 4000 to suplement diety dedykowany sportowcom

45,00 zł