• 5% zniżki dla zarejestrowanych klientów
  • Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 300 zł

Chela-Mag B6 Forte 60 kaps

  • Producent: Pozostałe
  • Ocena:
  • Opinie: 0
  • Dostępność: W magazynie
  • Zawartość: 60 kapsułek

Zawiera wysoko przyswajalny magnez razem z witaminą B6

Cena 26,90 zł

Charakterystyka produktu: OLIMP CHELA-MAG B6 forte to kompleksowy suplement diety, który zawiera wysoko przyswajalny magnez razem z witaminą B6. Te dwa składniki wykazują zdwojone działanie w zakresie poprawy pracy układu nerwowego, szczególnie w stanach nadpobudliwości, braku koncentracji czy wzmożonej podatności na stres.

Nasz organizm jest bardzo często narażony na niedobór magnezu. Częste spożywanie alkoholu czy kawy, terapie antybiotykami a także stosowanie środków hormonalnych a nawet niewłaściwa dieta, bogata w tłuszcz zwierzęcy, cukier i wysoko przetworzone produkty żywnościowe i względnie dieta ubogokaloryczna stosowana w kuracjach odchudzających, powodują, że rezerwa magnezu w ustroju się znacząco zmniejsza. Typowymi objawami niedoboru magnezu w organizmie mogą być: drżenie i kurcze mięśniowe, apatia, stany depresyjne, osłabienie sił witalnych, bezsenność, utrata apetytu.

Dlaczego magnez jest tak ważnym pierwiastkiem dla naszego zdrowia?
Obok istotnego wpływu na pracę układu nerwowego, magnez odgrywa także istotną rolę w funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego. Związane jest to z właściwościami magnezu, który posiada zdolność obniżania poziomu tłuszczów we krwi, rozszerza naczynia krwionośne, przeciwdziała nadmiernej krzepliwości oraz zmniejsza wrażliwość mięśnia sercowego na niedotlenienie. Magnez wpływa także na wzmocnienie tkanki kostnej zapobiegając zwiększonej łamliwości kości, szczególnie u kobiet w okresie menopauzy.

Dlaczego Chela-Mag B6 Forte?
Doskonałej jakości preparat uzupełniający niedobory magnezu. Wyjątkowy i innowacyjny produkt, zawierający chelat aminokwasowy magnezu ALBION w zwiększonej dawce 1390 mg – w tym 250 mg magnezu w jednej kapsułce MEGA CAPS Chelat aminokwasowy magnezu ALBION to forma o wysokiej biodostępności i skuteczności działania, potwierdzonej w badaniach klinicznych. Nieorganiczne formy magnezu są bardzo słabo wchłanialne, dodatkowo wiążą wodę w jelitach i mogą prowadzić do biegunek. Sole magnezu po połknięciu rozpadają się na obdarzone ładunkiem jony, które dążą do jak najszybszej neutralizacji, tylko znikoma ich część wiązana jest na drodze mało efektywnej, naturalnej chelatacji i wchłaniana w jelicie. Chelat aminokwasowy magnezu ALBION nie rozpada się na jony i wchłania się dopiero w jelicie cienkim, cała cząsteczka chelatu aminokwasowego magnezu transportowana jest do potrzebujących magnezu komórek, a jego ewentualny nadmiar jest usuwany bez szkody dla organizmu. kompleks witamin (Vita-Plex ®) wzbogacony o specjalne ekstrakty (HEPA-PROST DETOX ®), które wpływają na regenerację jak i ochronę wątroby oraz prostaty. W środku znajdziemy również drugą kapsułkę (Chela-Min ®), z wysoko przyswajalnymi , najwyższej jakości składnikami mineralnymi w formie chelatów aminokwasowych, dostarczanych od firmy ALBION®. Całość, czyli Vita-Plex ® oraz Chela-min ® tworzą unikalną kompozycję, która zapewnia zapotrzebowania na niezbędne mikroskładniki pokarmowe organizmu, obciążonego ciężkim wysiłkiem fizycznym.

Dawkowanie:

Stosuj godzinę przed snem lub inaczej według zaleceń lekarza.

Ostrzeżenie:

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Podobne produkty

Witamina A - 10000IU Swanson

Witamina A wygładza i ujędrnia skórę

29 zł

ZMA Sport Genius Nutrition

ZMA SPORT to połączenie niezbędnych minerałów i witamin

79 zł

SAW PALMETTO Fitomax

Preparat Saw Palmetto to suplement zawierający ekstrakt z palmy sabałowej

50 zł

Weider Fresh Up Concentrate - 1000ml Pozostałe

Wysokiej jakości koncentrat napoju witaminowego

50 zł