• 5% zniżki dla zarejestrowanych klientów
  • Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 300 zł

Cissus

  • Producent: FitMax
  • Ocena:
  • Opinie: 0
  • Dostępność: Brak w magazynie
  • Zawartość: 120 kapsułek

Cissus ma zdolność w przyśpieszaniu leczenia kości

Cena 75 zł

Charakterystyka produktu: Cissus quadrangularis była rośliną używaną w starożytnej medycynie, uprawianą w cieplejszych rejonach Cejlonu i Indii. W stary tekstach Ayurvedy opisywane jest jej działanie wzmacniające, przeciwbólowe i szczególne działanie pomagające leczyć złamania kości. Współczesne badania rzuciły trochę więcej światła na zdolność Cissus w przyśpieszaniu leczenia kości wskazując, że działa ona jak antagonista glukokortykoidów .

Ponieważ związki anaboliczne/androgenne znane są z działania jako antagoniści receptorów glukokortykoidów jak również promują wzrost kości i leczenie złamań, zasugerowano, że Cissus posiada właściwości anaboliczne i/lub androgenne . Oprócz przyśpieszania procesu przebudowy wewnętrznej tkanki kostnej podczas leczenia kości, Cissus prowadzi również do dużo szybszego wzrostu wytrzymałość kości na rozciąganie.

Oprócz wspomnianych powyżej właściwości Cissus, jest on również bogaty w witaminy/antyoksydanty takie jak witamina C i beta-karoten. Według analizy, Cissus quadrangularis zawiera 479 mg kwasu askorbinowego, 267 jednostek karotenu na 100g świeżo przygotowanej pasty jako dodatku do szczawianu wapnia.

Cissus wykazuje również działanie przeciwbólowe porównywalne do aspiryny lub leków przeciw-zapalnych takich jak ibuprofen (tzn. Cissus w dawce mg ma podobne działanie do mg wymienionych substancji). Cissus quadrangularis jest jednym ze składników preparatu Ayurvedy o nazwie `Laksha Gogglu’, który według badań jest bardzo skuteczny w łagodzeniu bólu, zmniejszaniu opuchlizny i przyśpieszaniu procesu leczenia prostych złamań jak również w leczeniu wszystkich zaburzeń związanych ze złamaniami . Mechanizm działania, dzięki któremu Cissus zdolny jest wywoływać działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne nie został do końca poznany. Może on działać centralnie lub zapobiegając konwersji kwasu arachidonowego w powodujące zapalenie prostaglandyny.

Dawkowanie:

Suplement diety CISSUS stosować 1 tabletkę 2 raz dziennie. Popić dużą ilością wody (min. 250-300 ml). Pierwsza na czczo, druga 30min przed lub po treningu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki w ciągu dnia.

Podobne produkty

iVitamins Genius Nutrition

Kompleksowa mieszanka niezbędnych witamin, minerałów i ziół

49 zł

AAKG 180 tab Genius Nutrition

AAKG to suplement uzupełniający dietę w l-argininę

97 zł

Joint Fix UNS

Szybsza regeneracja tkanki łącznej

59 zł

CISTUS INCANUS Fitomax

Cistus Inacus to preparat zawierający ekstrakt czystka

50 zł