• 5% zniżki dla zarejestrowanych klientów
  • Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 300 zł

Omega-3T 100caps.

  • Producent: Genius Nutrition
  • Ocena:
  • Opinie: 0
  • Dostępność: In stock
  • Zawartość: 100 kaps

Najbardziej biodostępna forma kwasów tłuszczowych omega-3

Cena 69 zł

Najbardziej biodostępna forma kwasów tłuszczowych omega-3 w nienaruszonej formie triglicerydów.

  • NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I CZYSTOŚĆ KWASÓW TŁUSZCZOWYCH
  • WSPOMAGA PRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE SERCA
  • PRZYCZYNIA SIĘ DO PRAWIDŁOWEJ PRACY MÓZGU
  • MOŻE WARUNKOWAĆ DOBRE WIDZENIE

Omega-3T™ to najczystsze kwasy tłuszczowe omega-3 w postaci trójglicerydów (TG), będące przedmiotem ponad 8000 badań. Dwa z najbardziej popularnych kwasów tłuszczowych omega-3: EPA i DHA - obecne w oleju z ryb - są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, mogą wspomagać pracę mózgu i oczu oraz utrzymywać w zdrowiu serce.

Stworzyliśmy doskonałą formę oleju z ryb - Omega-3T™. Nasz produkt ma wyższą i szybszą wchłanialność, niż popularne kwasy omega-3 w postaci estrów etylowych (EE). Nie wszystkie oleje rybie omega-3 są takie same - stosując Omega-3T™ w postaci trójglicerydów zapewniasz maksymalną absorpcję kwasów tłuszczowych. Suplementy kwasów tłuszczowych omega-3 w postaci estrów etylowych są powszechne na rynku ze względu na tani kosztu produkcji.

Głównym zadaniem procesu destylacji molekularnej jest usunięcie zanieczyszczeń przemysłowych (metali ciężkich, dioksyn i PCB) obecnych w olejach rybnych, używanych przez większość producentów oraz skoncentrowanie kwasów tłuszczowych EPA i DHA. W tym modelu produkcyjnym otrzymujemy wysoką sterylność kosztem niskiej skuteczności. Badania wykazały, że estry etylowe są najmniej dostępnymi postaciami omega-3 w porównaniu z formami TG, zawartych w Omega-3T™ i świeżych rybach [1]. Kiedy oczyszczanie mikrodestylacyjne zostaje zakończone - producent pozostawia finalny produkt w postaci estrów etylowych. Dlaczego? Odpowiedź nasuwa się sama - z przyczyn ekonomicznych. Proces przekształcania estrów etylowych oleju rybiego z powrotem do triglicerydów jest kosztowny. Dlatego w Genius Nutrition™, tworząc produkt OMEGA-3T™, zadbano o właściwe przekształcenie koncentratu oleju rybiego do najlepszej ostatecznej formy. Estry etylowe, w skutek rozwoju technologii żywności, znajdują się w układzie pokarmowym człowieka od około 20 lat. OMEGA-3T™, które są kwasami tłuszczowymi w formie trójglicerydów, spożywane są w sposób naturalny i z wymiernymi korzyściami przez około 600 milionów lat.

Olej rybny Omega-3T™ skutkuje 50% większą koncentracją EPA i DHA w osoczu po spożyciu w porównaniu z olejami w postaci estrów etylowych, a przyswajalność była odpowiednio o 48% (EPA) i 36% (DHA) wyższa. EPA w postaci trójglicerydów po dostaniu się do osocza krwi jest dużo trwalsze niż EPA w formie estrów etylowych [2]. Przeprowadzono szereg badań, które porównywały bezpośrednio absorpcję lub biodostępność oleju rybiego w formie estru etylowego i oleju rybiego trójglicerydowego (Omega-3T™). Chociaż niewielka liczba tych badań wykazała, że ​​absorpcja jest podobna [3,4], większość badań wykazuje znacznie zwiększoną absorpcję i biodostępność EPA i DHA z trójglicerydów. Na przykład małe badanie wykazało, że poziom EPA i DHA w osoczu był 50% większy po spożyciu oleju rybiego w formie TG niż EE. [5] W innym badaniu stwierdzono bardziej dramatyczne różnice, przy czym EPA i DHA z trójglicerydów były odpowiednio 340% i 271% lepiej wchłaniane niż te spożywane w postaci estrów etylowych. Autorzy tego badania stwierdzili, że estry etylowe "słabo wchłaniają się wewnątrz ludzkiego organizmu" z powodu zmniejszonej aktywności lipazy trzustkowej. [6]

Nie tylko pomniejsze badania dowodzą, że EPA i DHA są lepiej wchłaniane z olejów TG, niż oleje EE - niektóre z ostatnich i dobrze opracowanych badań dostarczają silne dowody, że oleje TG mają lepszą biodostępność. Dwutygodniowe badanie z zastosowaniem podwójnie ślepej próby, porównywało absorpcję różnych preparatów olejów rybich u 72 osób: koncentrat trójglicerydowy, koncentrat estru etylowego, preparat FFA, olej z ryb, który otrzymano po wyciśnięciu tkanki ryb (uważany za naturalny trójglicerydowy olej rybny), olej z wątroby dorsza uzyskiwany z wyciskania wątroby dorsza (uważany za naturalny olej z ryb tróglicerydów) i oleju z kukurydzy jako grupa kontrolna (placebo). Zmierzono całkowitą ilość EPA i DHA w lipidach krwi - wyniki wykazały, że biodostępność EPA i DHA z koncentratu trójglicerydowego była o 24% większa, niż z naturalnego oleju rybiego, a biodostępność koncentratu estru etylowego była o 27% mniejsza od naturalnego oleju rybiego. Innymi słowy, EPA i DHA były znacznie lepiej wchłaniane z koncentratu trójglicerydowego i naturalnego oleju trójglicerydowego, niż w koncentracie estru etylowego. Naukowcy stwierdzili, że wyniki te były prawdopodobnie wynikiem aktywności lipazy trzustkowej, co ograniczało absorpcję EPA i DHA z oleju estrowego [7].

Zalecana dzienna porcja: 2 kapsułki dziennie podczas posiłku, popić szklanką wody.

Podobne produkty

Malic Acid (kwas jabłkowy) 600mcg 100 kaps Swanson

Suplement diety w kapsułkach zawierający kwas jabłkowy

33,44 zł

Ultimate Relax 400g Warrior Labs

Zawiera substancje takie jak GABA, melatonina, waleriana lub witamina B6

119 zł 99,96 zł

EFFECTIVE LINE VITAMIN B COMPLEX - 90 TABL 6PAK NUTRITION

Kompozycja witamin z grupy B z dodatkiem witaminy C i E

15 zł

ADEK 90 tabl SPORT DEFINITION

Idealna kompozycja witamin A, D3, E i K2

49 zł