• 5% zniżki dla zarejestrowanych klientów
  • Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 300 zł

Omega-3T

  • Producent: Genius Nutrition
  • Ocena:
  • Opinie: 0
  • Dostępność: W magazynie
  • Zawartość: 100 kaps

Najbardziej biodostępna forma kwasów tłuszczowych omega-3

Cena 69 zł

Najbardziej biodostępna forma kwasów tłuszczowych omega-3 w nienaruszonej formie triglicerydów.

  • NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I CZYSTOŚĆ KWASÓW TŁUSZCZOWYCH
  • WSPOMAGA PRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE SERCA
  • PRZYCZYNIA SIĘ DO PRAWIDŁOWEJ PRACY MÓZGU
  • MOŻE WARUNKOWAĆ DOBRE WIDZENIE

Omega-3T™ to najczystsze kwasy tłuszczowe omega-3 w postaci trójglicerydów (TG), będące przedmiotem ponad 8000 badań. Dwa z najbardziej popularnych kwasów tłuszczowych omega-3: EPA i DHA - obecne w oleju z ryb - są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, mogą wspomagać pracę mózgu i oczu oraz utrzymywać w zdrowiu serce.

Stworzyliśmy doskonałą formę oleju z ryb - Omega-3T™. Nasz produkt ma wyższą i szybszą wchłanialność, niż popularne kwasy omega-3 w postaci estrów etylowych (EE). Nie wszystkie oleje rybie omega-3 są takie same - stosując Omega-3T™ w postaci trójglicerydów zapewniasz maksymalną absorpcję kwasów tłuszczowych. Suplementy kwasów tłuszczowych omega-3 w postaci estrów etylowych są powszechne na rynku ze względu na tani kosztu produkcji.

Głównym zadaniem procesu destylacji molekularnej jest usunięcie zanieczyszczeń przemysłowych (metali ciężkich, dioksyn i PCB) obecnych w olejach rybnych, używanych przez większość producentów oraz skoncentrowanie kwasów tłuszczowych EPA i DHA. W tym modelu produkcyjnym otrzymujemy wysoką sterylność kosztem niskiej skuteczności. Badania wykazały, że estry etylowe są najmniej dostępnymi postaciami omega-3 w porównaniu z formami TG, zawartych w Omega-3T™ i świeżych rybach [1]. Kiedy oczyszczanie mikrodestylacyjne zostaje zakończone - producent pozostawia finalny produkt w postaci estrów etylowych. Dlaczego? Odpowiedź nasuwa się sama - z przyczyn ekonomicznych. Proces przekształcania estrów etylowych oleju rybiego z powrotem do triglicerydów jest kosztowny. Dlatego w Genius Nutrition™, tworząc produkt OMEGA-3T™, zadbano o właściwe przekształcenie koncentratu oleju rybiego do najlepszej ostatecznej formy. Estry etylowe, w skutek rozwoju technologii żywności, znajdują się w układzie pokarmowym człowieka od około 20 lat. OMEGA-3T™, które są kwasami tłuszczowymi w formie trójglicerydów, spożywane są w sposób naturalny i z wymiernymi korzyściami przez około 600 milionów lat.

Olej rybny Omega-3T™ skutkuje 50% większą koncentracją EPA i DHA w osoczu po spożyciu w porównaniu z olejami w postaci estrów etylowych, a przyswajalność była odpowiednio o 48% (EPA) i 36% (DHA) wyższa. EPA w postaci trójglicerydów po dostaniu się do osocza krwi jest dużo trwalsze niż EPA w formie estrów etylowych [2]. Przeprowadzono szereg badań, które porównywały bezpośrednio absorpcję lub biodostępność oleju rybiego w formie estru etylowego i oleju rybiego trójglicerydowego (Omega-3T™). Chociaż niewielka liczba tych badań wykazała, że ​​absorpcja jest podobna [3,4], większość badań wykazuje znacznie zwiększoną absorpcję i biodostępność EPA i DHA z trójglicerydów. Na przykład małe badanie wykazało, że poziom EPA i DHA w osoczu był 50% większy po spożyciu oleju rybiego w formie TG niż EE. [5] W innym badaniu stwierdzono bardziej dramatyczne różnice, przy czym EPA i DHA z trójglicerydów były odpowiednio 340% i 271% lepiej wchłaniane niż te spożywane w postaci estrów etylowych. Autorzy tego badania stwierdzili, że estry etylowe "słabo wchłaniają się wewnątrz ludzkiego organizmu" z powodu zmniejszonej aktywności lipazy trzustkowej. [6]

Nie tylko pomniejsze badania dowodzą, że EPA i DHA są lepiej wchłaniane z olejów TG, niż oleje EE - niektóre z ostatnich i dobrze opracowanych badań dostarczają silne dowody, że oleje TG mają lepszą biodostępność. Dwutygodniowe badanie z zastosowaniem podwójnie ślepej próby, porównywało absorpcję różnych preparatów olejów rybich u 72 osób: koncentrat trójglicerydowy, koncentrat estru etylowego, preparat FFA, olej z ryb, który otrzymano po wyciśnięciu tkanki ryb (uważany za naturalny trójglicerydowy olej rybny), olej z wątroby dorsza uzyskiwany z wyciskania wątroby dorsza (uważany za naturalny olej z ryb tróglicerydów) i oleju z kukurydzy jako grupa kontrolna (placebo). Zmierzono całkowitą ilość EPA i DHA w lipidach krwi - wyniki wykazały, że biodostępność EPA i DHA z koncentratu trójglicerydowego była o 24% większa, niż z naturalnego oleju rybiego, a biodostępność koncentratu estru etylowego była o 27% mniejsza od naturalnego oleju rybiego. Innymi słowy, EPA i DHA były znacznie lepiej wchłaniane z koncentratu trójglicerydowego i naturalnego oleju trójglicerydowego, niż w koncentracie estru etylowego. Naukowcy stwierdzili, że wyniki te były prawdopodobnie wynikiem aktywności lipazy trzustkowej, co ograniczało absorpcję EPA i DHA z oleju estrowego [7].

Zalecana dzienna porcja: 2 kapsułki dziennie podczas posiłku, popić szklanką wody.

Podobne produkty

Witamina A - 10000IU Swanson

Witamina A wygładza i ujędrnia skórę

29 zł

Ashwagandha Ultimate 250mg 60 kaps Swanson

Wspomaga organizm podczas rozwoju tkanki mięśniowej

40 zł

Elite Pak Genius Nutrition

Dla sportowców, którzy chcą zaspokoić wszelkie potrzeby na witaminy i minerały

129 zł

Chela-Mag B6 Forte 60 kaps Pozostałe

Zawiera wysoko przyswajalny magnez razem z witaminą B6

26,90 zł