• 5% zniżki dla zarejestrowanych klientów
 • Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 300 zł

Unisport 1000ml

 • Producent: Nutrend
 • Ocena:
 • Opinie: 0
 • Dostępność: In stock
 • Zawartość: 500ml

Kompleksowa regeneracja oraz naturalna energia

Cena 39 zł

Woda jest głównym składnikiem organizmu człowieka, a jej zawartość szacuje się na 55%-65% masy ciała u dorosłej osoby. Według norm żywieniowych, każdy z nas powinien dostarczać 1 ml wody na 1 kcal spożywanego pokarmu bądź 30 ml na 1 kg masy ciała, co sugeruje konieczność przyjmowania co najmniej 1,5-2l płynów dziennie.

Choć zapotrzebowanie na wodę jest sprawą indywidualną, bo zależy od wielu czynników m.in. wieku, płci, aktywności fizycznej czy panujących warunków atmosferycznych, to ilość przyjmowanej wody powinna równoważyć jej straty. Już nawet niewielkie zaburzenie bilansu wodnego w niekorzystny sposób wpływa na organizm człowieka.

Utrata 2-3% całkowitej zawartości wody prowadzi do spadku wydolności fizycznej, a wraz z pogłębiającym się deficytem wody dochodzi do zaburzeń w funkcjonowaniu większości narządów organizmu, co prowadzi do wycieńczenia i w ostateczności do śmierci.

Na niedobór wody szczególnie narażeni są zarówno zawodowi sportowcy, jak i osoby trenujące sport rekreacyjnie. Wzmożony wysiłek fizyczny sprzyja nadmiernemu poceniu się oraz mimowolnemu wydalaniu wody wraz z wydychanym powietrzem. Z myślą o potrzebach osób aktywnych fizycznie stworzyliśmy Unisport, który wspiera zachowanie odpowiedniego bilansu wodnego, tym samym gwarantując utrzymanie doskonałej kondycji sportowej.

Zastosowanie Unisport

 • Stworzony z myślą o osobach, które chcą wspierać prawidłowe funkcjonowanie organizmu w zakresie uzupełnienia niedoborów wody oraz węglowodanów. Stosowanie preparatu Unisport sprzyja utrzymaniu prawidłowego bilansu wodnego organizmu, co przyczynia się do zachowania doskonałej kondycji fizycznej.
 • Napój sprawdzi się u osób, które są narażone na utratę wody podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Preparat przypadnie do gustu zawodowym sportowcom, kulturystom, osobom trenującym rekreacyjnie oraz tym, którzy pragną pozostać w dobrej formie przez długi czas.

Zalety NUTREND Unisport

 • Ten preparat marki NUTREND to produkt najwyższej jakości, przeznaczony do uzupełnienia niedoboru wody w organizmie.
 • Unisport to niezwykle wydajny preparat- litrowe opakowanie wystarcza do przygotowanie 70 l gotowego napoju.
 • Produkt występuje w dwóch gramaturach do wyboru 500 ml i 1000 ml.
 • Produkt występuje w aż siedemnastu różnych wersjach smakowych do wyboru.
 • Napój można śmiało łączyć z innymi produktami marki NUTREND np. z preparatami Carbosnack i Endurosnack, przeznaczonych do dodatkowego uzupełniania znacznych niedoborów węglowodanów.
 • W swoim składzie zawiera łatwo przyswajalne węglowodany oraz związki o charakterze wspierającym właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka, w tym L-karnitynę, L-alaninę i taurynę.
 • Łatwe dozowanie produktu przy pomocy dołączonej nakrętki- miarki.

Składniki aktywne Unisport

To lekko zmineralizowany, hipotoniczny napój, który oprócz krystalicznie czystej wody pozyskiwanej ze źródeł Horsky Parmen, zawiera także łatwo przyswajalne węglowodany oraz inne związki wspierające prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka, w tym L-karnitynę, L-alaninę oraz taurynę.

L-karnityna jest szczególnie ważnym składnikiem dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Związek ten jest bowiem zaangażowany w metabolizm długołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które w obecności L-karnityny są transportowane, a następnie wykorzystywane jako substraty do produkcji niezbędnej dla organizmu energii. L-karnityna dodatkowo wspiera regenerację organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym, a także może zmniejszać uczucie zmęczenia.

Nie tylko po intensywnym wysiłku fizycznym, ale także w stanach zmniejszonej wydolności fizycznej oraz w przebiegu niektórych chorób m.in. syndromu przewlekłego zmęczenia, encefalopatii wątrobowej czy celiakii. L-karnityna wspiera także płodność mężczyzn w następstwie poprawy jakości nasienia.

Związek ten pomaga również utrzymać prawidłowe funkcjonowanie gospodarki węglowodanowej i tłuszczowej organizmu człowieka m.in. z powodu zwiększenia wrażliwości tkanek organizmu na działanie insuliny. L- karnityna jest również silnym przeciwutleniaczem, chroniącym komórki organizmu przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Oprócz L-karnityny, właściwości antyoksydacyjne posiada także inny składnik preparatu Unisport, czyli tauryna.

Związek ten dodatkowo wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz warunkuje właściwe wykorzystanie glukozy przez organizm. Suplementowanie tauryny przed planowaną aktywnością fizyczną może poprawić uzyskane wyniki. W skład napoju wchodzi także aminokwas L-alanina, będąca składnikiem budulcowym białek organizmu człowieka.W ramach wspomagania wysiłku fizycznego, wypić część napoju na 15 – 20 minut przed planowaną aktywnością i dopijać go w trakcie wykonywania czynności.

Pojedynczą porcję produktu - 10 ml napoju rozpuścić w 650 ml wody - maksymalna dzienna dawka produktu to 50 ml.

Dzieci powyżej 3 lat – maksymalnie 20 ml napoju dziennie.

Podobne produkty

XCARBO 1000 g UNS

Najlepsze źródło węglowodanów podczas treningu

25 zł

Mineral Low Carb 1000ml Mr. Big

Wspomaga metabolizm tłuszczy

45 zł

Unisport 1000ml Nutrend

Kompleksowa regeneracja oraz naturalna energia

39 zł